בימים עברו, נשים רבות נתקלו בקשיים למצוא שמלות כלה איכותיות שהולמות אותן בגלל סיבה אחת: פשוט לא היו שמלות ראויות במידה שלהן. הדבר גרם לתסכול בלתי מבוטל ולהרגשה שהשגת המראה החד פעמי ביום המאושר הזה הופכת למשימה מורכבת עד מאד. החדשות הטובות הן שמאז השתנו פני הדברים. מעצבי השמלות וחנויות האופנה הבינו שיש קהל רחב של נשים שצמא לשמלות איכותיות גם במידות גדולות.

שורה ארוכה של אפשרויות

ההיצע הרחב של שמלות כלה למלאות שיש כיום מאפשר לנשים למצוא שמלות שהולמות את מימדי גופן. עבור מעצבות שמלות כלה מידות גדולות מאפשרות יציאה מנקודת הנחה שניתן להפוך את המלאות של האישה ליתרון, ולכן לעצב אותן בצורה שתבליט את כל מה שדורש הבלטה. שמלות מהסוג הזה יכולות להיות סקסיות ונשיות במלוא מובן המילה, ובעיקר – לתת לכלה הרגשה שהשמלה יושבת עליה מצוין. דגש חשוב אחר בשמלות כלה מהסוג הזה מושם על נוחות, מתוך מטרה ליצור שמלה שהלבישה שלה תהיה הנעימה ביותר על הגוף לכל אורך הערב, בין אם בישיבה, בעמידה או בריקודים. אין זה עניין מובן מאליו בכל הנוגע לשמלות כלה, אשר עלולות להיראות יפות אבל להיות בלתי נוחות בעליל.

שמלות כלה במידות גדולות מוצעות כיום במחירים שווים לכל נפש, כשגם כאן ניתן להעמיד מנגד את העבר, בו מחירן היה גבוה בצורה משמעותיות ביחס לשמלות במידות אחרות. מעצבות שמלות כלה מאפשרות לבחור שמלה מקולקציות קיימות, עם מספר התאמות לגופה של האישה, אך גם לעצב באופן אישי שמלה שמיועדת להילבש על ידי הכלה המיועדת בלבד. במקרה הזה יש צורך במספר פגישות ומדידות עם המעצבת, ומכאן שאין כל מקום לפשרות: חייבים לוודא שסלון הכלות שלה הוא מהשורה הראשונה בתחום ושהוא מחזיק בניסיון רב וברשימה ארוכה של כלות מרוצות.